štvrtok 5. januára 2012

Stormy má pre vás súťaž, Slovart novú knihu a ja ukážku

Už za zopár dní, presne 13.2., prinesie na svetlo sveta vydavateľstvo Slovart knihu, ktorá poteší srdce každého dystopického maniaka - Škaredí od Scotta Westerfelda.

Každý môže byť oslnivo krásny. Veď čo je na tom zlé? Tally bude mať čoskoro šestnásť a už sa nemôže dočkať, kedy bude krásna. V jej svete znamenajú šestnáste narodeniny operáciu, ktorá človeka zmení z odpudivo škaredého na dych vyrážajúco krásnu bytosť a katapultuje ho do raja špičkových technológií, kde je jeho jedinou prácou nikdy nekončiaca zábava. Ešte niekoľko týždňov a... Lenže Tallyina kamarátka Shay si nie je celkom istá, či chce byť krásna. Keď utečie na utajené miesto zvané Dym, Tally spozná odvrátenú stránku sveta krásnych. Úrady ju postavia pred najhoršiu voľbu, akú si dokáže predstaviť: buď kamarátku nájde a privedie ju späť, alebo nikdy nebude krásna. Rozhodnutie, ktoré urobí, jej navždy zmení život.

Stormy si pri tejto príležitosti pre vás prichystala súťaž. Najlepšie je, že jej pridala nádych dobrodružna, takže môžete pre extra vstupy pátrať po rôznych indíciách na internete. Ak sa chcete zapojiť (a prečo by ste sa veru nechceli?), link nájdete TU

A na záver sľúbená ukážka, pripomínam, že ju nájdete aj pod záložkou ukážky, spolu s ďalšími ukážkami, ktoré by vás mohli zaujímať.

Škaredí (Scott Westerfeld)

1 komentár:

  1. Sakra! Už mám měsíce rozečtený první díl a nemůžu se přes něj dostat a on už vychází třetí!! ÁÁÁÁÁ :D

    OdpovedaťOdstrániť