utorok 30. augusta 2011

Top týždňa (13) - Knihy, ktoré by som chcela prežiť ešte raz

Meme hosťuje Luu

Toto je jedna z najlepších tém, aké Luu doteraz vymyslela. (ešte väčšia zábava by bola téma knihy, ktoré by som už nikdy nechcela prežiť :D - ako napríklad Jozef Mak - hoci som ho nečítala, lebo na to sa mám príliš rada). Ale zanechajme zbytočné táranie a poďme na vec.

1. ODVIATE VETROM
Dobre, sama nechápem, prečo som zjavne ten najväčší fanúšik tejto knihy v širokoďalekom okolí. Neviem, prečo som sa do nej zamilovala, keď som ju v 15 rokoch čítala...

2. FEVER séria
Najlepšia séria ever. To je predsa jasné.

3. MATCHED
Krásna, citlivá, poetická kniha - doteraz si zvyknem nalistovať stránky s básňami, ktoré sú v nej uvedené.
 
4. HARRY POTTER
Kto by nechcel odznova prežiť Harryho nie je normálny. Bodka.

5. WHERE SHE WENT
Oooch. Ešte raz si poprosím!

6. ERAGON a ELDEST
Neviem, či by som E&E chcela opäť prežiť kvôli samotnému príbehu, alebo atmosfére životného obdobia, v ktorom som sa nachádzala, keď som ich čítala. No vtedy som bola úplne skrz-naskrz nadšená, ten pocit by som rada zažila znova.

7. HOSTITEĽ
Pretože som vďaka nemu zistila dve podstatné veci pre život:
- milujem dystópie
- Stephenie Meyer nie je úplne tragická spisovateľka

8. PROSTE SPOLU
Túto knihu si všetci povinne prečítajte! (btw. napísala ju Anna Gavalda, vynikajúca francúzska spisovateľka) 

9. AKO RIEKA KTORÁ PLYNIE
Coelhove poviedky - tie ale ešte raz prežijem, pretože sa dajú prežiť presne toľkokrát, koľkokrát ich čítate.

10. DANKA a JANKA
Bola moja prvá kniha, ktorú som ako 7 ročná prečítala. Chcela by som prežiť ešte raz ten pocit, že pred vami ležia a čakajú VŠETKY knihy sveta.

P.S.: Ospravedlňujem sa mierne meškanie, ale včera som bola v ZOO a videla som surikaty, malé opičiatko, leopardie mláďatká a smiešneho sediaceho lemura!

2 komentáre:

  1. S tím Eragonem a Eldestem musím souhlasit. Hlavně s Eragonem, ten se mi asi líbil víc. Jak Eragon cestoval s Bromem a pak s Murtagem (či jak se to píše).
    Jinak vždykcy když jdu do Zoo tak se nejvíc těšim na surikaty, přijdou mi jako takový malý kašpaři ;).

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ten, kto dnes číta toto svedectvo, by mal osláviť so mnou a mojou rodinou, pretože to všetko začalo ako vtip pre niektorých ľudí a iní hovorili, že to nie je možné. Volám sa Juraj Kamensky a som z Bratislavy, ale s manželkou sa sťahujem do Chicaga. Som šťastne ženatý s dvoma deťmi a krásnou ženou. Niečo hrozné sa stalo mojej rodine, stratil som prácu a moja žena opustila dom, pretože som sa nemohla starať o seba a o potreby rodiny. a jej deti v tomto konkrétnom okamihu. Podarilo sa mi deväť rokov, žiadna žena, ktorá by ma podporovala, aby som sa o deti dobre starala. Snažím sa poslať testovaciu správu mojej žene, ale ona blokovať ma z rozprávania s ňou sa snažím hovoriť so svojím priateľom a jej rodinnými príslušníkmi, ale stále viem, že by mi mohol pomôcť a ja som bol podanie žiadosti neskôr toľko spoločnosti, ale stále to urobili Nevolajte ma, kým neprišiel verný deň, že nikdy nezabudnem v mojom živote. Keď som sa stretol so starým priateľom môjho, ktorému som vysvetlil všetky moje ťažkosti a povedal mi o skvelom mužovi, ktorý mu pomohol získať dobrú prácu v Coca cola spoločnosť a on mi povedal, že jeho kúzlo koliesko, ale ja som človek, ktorý nikdy neverí v kolieskach kúzla, ale ja som sa rozhodol dať mu vyskúšať a jeho meno je Drosagiede on ma poučil a ukázal mi, čo mám robiť v týchto troch dňoch obed spell.I sledovať všetky pokyny a robiť to, čo ma požiadal, aby som sa dobre. uistil sa, že všetko šlo dobre a moja žena ma opäť uvidí po skvelej práci Drosagiede. Moja žena mi zavolala s nevedomým číslom a ospravedlnila sa mi a povedala mi, že mi naozaj chýba a naše deti a moja žena sa vracajú domov.a po dvoch dňoch Spoločnosť, ktorej som poslala svoj uznávací list, teraz som manažérom spoločnosť Paragon tu v USA. Odporúčam vám, ak máte nejaké problémy, pošlite správu na tento e-mail: {doctorosagiede75@gmail.com} alebo čo mu dáte na +2349014523836 a dostanete najlepší výsledok. Vezmite veci za samozrejmosť a bude vám odobraté. Prajem Vám to najlepšie.

    OdpovedaťOdstrániť