štvrtok 11. augusta 2011

Recenzia Beautiful Disaster od Jamie McGuire

Na túto knihu by som nikdy nebola narazila, nebyť Goodreads a mojej knižnej úchylky, ktorá ma núti prehrabávať sa rôznymi zoznamami kníh (ako napríklad najlepšie YA knihy, najlepšie knihy o škole, najkrajšie knihy s kvetom na obálke...) a ich anotáciami. Pretože Beautiful Disaster je veľmi dobre schovaná kniha. Nikde som sa s ňou doteraz nestretla, a to už je čo povedať, keďže mám v hlave približne celý edičný plán niekoľkých vydavateľstiev až po rok 2013. Vďakabohu za Goodreads, nebyť ktorého by mi ušla šanca prečítať si skvelý príbeh.

Beautiful Disaster je jedinečná kniha, ktorá pokrýva obrovskú dieru na trhu – knihy pre čitateľov nad 20 rokov, študentov vysokej školy, takých skorodospelých :). V kníhkupectvách nájdeme obrovské množstvo YA kníh...potom prázdny časopriestor...a hneď skočíme na knihy o deťoch, rodinách, rozvode a single živote v tridsiatke. Beautiful Disaster bol pre mňa úžasným osviežením, pretože popisuje môj súčasný život. Oh a ako dokonale presne!

Príbeh sa zaoberá vzťahom Abby – na prvý pohľad slušného dievčaťa, na ten druhý už tak veľmi nie – a Travisa – známeho bitkára a sukničkára. Abby odišla na vysokú školu ďaleko z jej rodného mesta, aby utiekla pred rodinnými problémami. Tu stretáva Travisa, ktorý si na štúdium zarába nelegálnymi bojmi v podzemí školských budov.
Keď Travis prvýkrát uvidí Abby, hneď o ňu začne usilovať. No Abby sa nedá len tak ľahko nalákať na pekný úsmev a sladké reči a ponúkne Travisovi priateľstvo, ktoré vedie k stávke – ak Travis utŕži v boji ranu, bude musieť žiť mesiac v celibáte. Ak vyjde z boja nezasiahnutý, Abby sa na mesiac presťahuje k nemu do jeho bytu.
Čo myslíte, ako to nakoniec dopadne?

Vzťah Abby a Travisa je ako nepripútaná jazda po húsenkovej dráhe alebo živelná smršť. Buď sa šialene nenávidia alebo ešte viac milujú. V príbehu si užijeme avšak aj veľa z vysokoškolského života, divokých osláv a žúrov, kamarátstiev ale aj vzťahových problémov, o ktoré sa postarajú nie len Abby a Travis.

Kniha by si objektívne zaslúžila 4 kuratá, pretože mala drobné muchy – dej bol príliš dlhý a rozťahaný a Travis niekedy až šialene zamilovaný (a šialene v tomto význame poukazuje na stav mysle), no ja jej musím dať kuriat 5. Pretože som si nesmierne užívala čítať bez okolkov o sexe, alkohole a nevyberanej reči.

Knihu rozhodne odporúčam každej romantickej a mladej duši. Bohužiaľ zatiaľ vyšla len ako e-book u Amazonu.2 komentáre:

  1. Vysokoškolský Fight club? To si musím přečíst! :))

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ten, kto dnes číta toto svedectvo, by mal osláviť so mnou a mojou rodinou, pretože to všetko začalo ako vtip pre niektorých ľudí a iní hovorili, že to nie je možné. Volám sa Juraj Kamensky a som z Bratislavy, ale s manželkou sa sťahujem do Chicaga. Som šťastne ženatý s dvoma deťmi a krásnou ženou. Niečo hrozné sa stalo mojej rodine, stratil som prácu a moja žena opustila dom, pretože som sa nemohla starať o seba a o potreby rodiny. a jej deti v tomto konkrétnom okamihu. Podarilo sa mi deväť rokov, žiadna žena, ktorá by ma podporovala, aby som sa o deti dobre starala. Snažím sa poslať testovaciu správu mojej žene, ale ona blokovať ma z rozprávania s ňou sa snažím hovoriť so svojím priateľom a jej rodinnými príslušníkmi, ale stále viem, že by mi mohol pomôcť a ja som bol podanie žiadosti neskôr toľko spoločnosti, ale stále to urobili Nevolajte ma, kým neprišiel verný deň, že nikdy nezabudnem v mojom živote. Keď som sa stretol so starým priateľom môjho, ktorému som vysvetlil všetky moje ťažkosti a povedal mi o skvelom mužovi, ktorý mu pomohol získať dobrú prácu v Coca cola spoločnosť a on mi povedal, že jeho kúzlo koliesko, ale ja som človek, ktorý nikdy neverí v kolieskach kúzla, ale ja som sa rozhodol dať mu vyskúšať a jeho meno je Drosagiede on ma poučil a ukázal mi, čo mám robiť v týchto troch dňoch obed spell.I sledovať všetky pokyny a robiť to, čo ma požiadal, aby som sa dobre. uistil sa, že všetko šlo dobre a moja žena ma opäť uvidí po skvelej práci Drosagiede. Moja žena mi zavolala s nevedomým číslom a ospravedlnila sa mi a povedala mi, že mi naozaj chýba a naše deti a moja žena sa vracajú domov.a po dvoch dňoch Spoločnosť, ktorej som poslala svoj uznávací list, teraz som manažérom spoločnosť Paragon tu v USA. Odporúčam vám, ak máte nejaké problémy, pošlite správu na tento e-mail: {doctorosagiede75@gmail.com} alebo čo mu dáte na +2349014523836 a dostanete najlepší výsledok. Vezmite veci za samozrejmosť a bude vám odobraté. Prajem Vám to najlepšie.

    OdpovedaťOdstrániť