štvrtok 8. novembra 2012

Čo sa stalo, kým som mlčala

Vítam všetkých čitateľov môjho blogu, ktorí znova objavili, že existujem, keď som sa konečne po pauze, trvajúcej niekoľko svetelných rokov, zjavila v ich blogfeede. V hlave sa mi miešajú rôzne nápady, ktoré chcem do konca roka ešte zrealizovať a nie, nepôjde o spísanie môjho názoru na 50 Shades of Grey (inak nič moc, nuda a klišé, ale ľahko sa to číta).

Poďme však na dôležitejšie veci - čo sa deje nové medzi knihami a blogmi? (Nebojte sa, nebudem sa v sumarizácii vracať až na začiatok tohto roku :)

Tým, ktorí aktívne využívajú Goodreads dávam do pozornosti tohtoročné hlasovanie GOODREADS CHOICE AWARD (pripomínam, že minulý rok vyhrala Divergencia od Veronicy Roth). Ja už som moje hlasy rozdala (vybrala som si Golden Lily, The Fault in Our Stars a v kategórii o najlepšieho goodreads spisovateľa som hlasovala za Richelle Mead).


Bratislavčania a všetci, ktorí majú chuť cestovať, POZOR, od dnes sa začína v bratislavskej Inchebe knižná BIBLIOTÉKA. Môžete sa prísť pozrieť napríklad na stánok vydavateľstva Albatros Media alebo vydavateľstva Slovart, ktoré si pre vás nachystalo špeciálne ceny.


Keď už sme pri Slovarte - jeho facebookovská stránka sa blíži k 1111 lajkom. Keď ich dosiahne, môžeme očakávať špeciálnu akciu, takže povedzte všetkým svojim kamošom, mame, tatovi a súrodencom, aby lajkli BOOKLAB. (prosím vás, nezakladajte si kvôli tomu falošné FB kontá, až za to to nestojí :)

Z KNIŽNÉHO SÚDKA
To, že nedávno vyšlo Mesto kostí od Cassandry Clare a Rezistencia od Veronicy Roth, ste dúfam zaznamenali. Čo nás však v najbližšej dobe čaká a neminie sú nasledovné knižné skvosty:

TEMNÉ DIERY (október 2012)

Annah vie ako prežiť. Odkedy sa Elias pridal k regrútom, žije sama v Temnom Meste. Vlastne skôr iba prežíva. Protektorát už neexistuje a regrúti predstavujú po Vzbure skôr hrozbu než oporu, a tak je každý deň iba snahou dopracovať sa k ďalšiemu ránu. Annah ťaží minulosť, rany na duši i na tele. Prežiť v tomto meste - v tomto svete - nie je jednoduché a dni zrazu prinášajú nové a nové prekvapenia. Udalosti naberajú spád. Stretnutie so sestrou strieda zoznámenie s Catcherom a Eliasov návrat. A nakazené potkany, znesvätení či Mudovia už zďaleka nie sú jediným ohrozením života. Annah čoskoro zisťuje, že krutosť regrútov sa vyrovná ohavnostiam, ktoré páchajú znesvätení a Rezervácia nie je žiadnym ostrovom istoty. Podarí sa jej napriek všetkému zbúrať múry, ktoré jej bránia v láske? Zdolá nástrahy, ktoré pre obyvateľov Temného Mesta prichystá horda znesvätených? Prežije, alebo skončí ako večne nenásytný a malátny prízrak?

UPÍRSKA AKADÉMIA (december 2012)

Toto nie je ďalšia tuctová upírska séria. Je to najlepšia upírska séria! Ak milujete knihy o upíroch, toto si musíte prečítať. Ak nenávidíte knihy o upíroch, toto by ste si naozaj mali prečítať. Ak ani nečítate knihy o upíroch, týmito musíte začať! 
Akadémia sv. Vladimíra nie je ďalšou z radu nudných internátnych škôl uprostred amerických hôr. Na tejto akadémii sa mladí upíri priúčajú tajom mágie a dampíri, v ktorých sa zmiešala krv upírov a ľudí, sa tu učia ich brániť. Upírka Lissa je morojská princezná, posledná zo svojho rodu, a jej najlepšia priateľka Rose je dampírka vycvičená na jej ochranu. Pred dvoma rokmi utiekli z Upírskej akadémie a pretĺkali sa naším svetom. No ich čas vypršal a skupina dampírskych strážcov ich priváža späť. Medzi múrmi akadémie na nich číha veľké nebezpečenstvo... nielen zo strany závistlivých spolužiakov, ale hlavne Strigojov, najnebezpečnejších upírov, ktorých nikto a nič nezastaví...

Anotka rozhodne neklame! Upírska akadémia od Richelle Mead je hitom tohto roku, jedna z najlepších YA kníh, aké som čítala. Toto si jednoducho MUSÍTE prečítať! Začnite už radšej teraz písať Ježiškovi...alebo viete čo? Radšej počkajte na koniec tohto článku.

KAM ZMIZLA ALJAŠKA (december 2012)

Miles má bizarnú záľubu v posledných slovách svetových osobností. Najviac ho fascinuje Francois Rabelais a jeho posledná veta: „Idem hľadať to Veľké Azda." Miles si nechce počkať na podobný osud a presvedčí rodičov, nech ho pustia do internátnej školy mimo mesta. V Alabame si rýchlo nájde nových priateľov: spolubývajúceho Chipa, ktorého všetci volajú Plukovník a ktorý vo voľných chvíľach memoruje nekonečné abecedné zoznamy, i krásnu, ale nepredvídateľnú Aljašku, do ktorej sa zamiluje. Čaká ich rok plný porušovania školského poriadku, testov a skúšok, žartíkov, rozchodov a odhalených tajomstiev. Čo zmení Milesov názor na jeho „Veľké Azda"?

Okey, všetci vedia, že som posadnutá Johnom Greenom, ale pochopte, on si to zaslúži, pretože je geniálny!

TWEETNI MI (december 2012)

Jeane Smithová je blogerka, kráľovná sekáčov a charitatívnych výpredajov. Má vlastnú lajfstajlovú značku Adorkable, pol milióna followerov na Twitteri, ale v škole ju považujú za chodiacu módnu katastrofu. Je výstredná, provokatívna, nemožná. Ani náhodou nezapadne medzi spolužiakov, na ktorých sa díva zvrchu, lebo sú nudne rovnakí – všetci sa rovnako obliekajú, rovnako myslia. Michael Lee je školská hviezda, vzorný študent, idol dievčat, skvelý futbalista, zlatý chlapec svojich rodičov. Nemajú vôbec nič spoločné. Tak prečo sa stále bozkávajú?

Okey, všetci rovnako vedia, že som posadnutá Sarrou Manning. Nenechajte sa, prosím, odradiť príšernou obálkou, pretože vo vnútri sa skrýva najväčší poklad dievčenskej contemporary za rok 2012. Na to, aby ste mi uverili, stačí malá ukážka: 
"OBAVY GENERÁCIE Y?
Revolúciu pravdepodobne nebudú vysielať v televízii,
pokiaľ nemáte predplatené prémiové kanály,
ale stavím sa, že nájdem milión ľudí,
ktorí ju budú lajkovať na Facebooku.
Takže vitajte v Generácii Y. Prosím, nevystrkujte ruky z auta a nekŕmte zvieratá. Volám sa Jeane a budem vás sprevádzať prehliadkou najčudnejšieho zvera zvaného tínedžer. Ukážem vám jeho myšlienky, jeho sny, vášne, ambície – a prečo je dôvodom na opätovné zavedenie povinnej vojenskej služby.
Generácia Y totiž predstavuje všetko, čoho ste sa obávali. Je všetko, čo ste si predstavovali v najhorších nočných morách.
Jej predstavitelia sú leniví, apatickí, neoriginálni, boja sa noviniek, boja sa rozdielu, skrátka boja sa.
Flámujú. Mýlia si sex s intímnosťou. Celkom určite vám nevedia povedať hlavné mestá viac ako piatich krajín. A naozaj si myslia, že Justin Bieber je druhý príchod Krista.
Iba päťdesiat percent Generácie Y vlastní viac ako dve knihy a áno, počúvajú hudbu, ale sťahujú si ju z internetu, lebo je to zadarmo. Ich bojový pokrik je CHCIEŤ, VZIAŤ SI, MAŤ. 
Dámy a páni, toto je moja generácia a moja generácia je sakramentsky skazená.
TÍNEDŽER JE MŔTVY, NECH ŽIJE MLÁDEŽ PRED DVADSIATKOU!
Šaty od Gucciho a parádne kabriše.
Generácia Y chce všetko a chce to HNEĎ!"

Na dnes odomňa všetko, čítame sa nabudúce!

2 komentáre:

  1. Nenechajte sa, prosím, odradiť príšernou obálkou - podľa mňa keby tam nešupli tú zvláštnu ženskú bolo by to znesiteľné

    OdpovedaťOdstrániť