streda 13. júna 2012

Iced od K.M. Moning dostalo konečne anotáciu!

Ak ste rovnakými fanúšikmi autorky K.M. Moning ako ja (čiže šialení, nekritickí a zbožňujúci), určite pri tejto správe budete rozdýchavať menší srdcový záchvat.

Ak by som mala zahlasovať za najočakávanejšiu knihu tohto roku, môj hlas by určite dostalo pokračovanie série Fever, ktoré vyjde v októbri pod názvom Iced: A Dani O'Malley Novel. Tí, ktorí ste Fever čítali, viete, že hlavnou hrdinkou novej série Fever World bude stará (vlastne ani nie tak stará) známa Dani.

Hoci do vydania nám (chvalabohu) zostáva už len zopár mesiacov, anotácie sme sa dočkali až dnes. A poviem vám, je teda parádna. Už sama o sebe napínavá ako kniha :)
Píše sa rok 1 PPS - Po páde steny. Víly sa oslobodili a spravili si z nás lovnú zver. Vonku je to vojnový front a dva dni po sebe nie sú rovnaké. Volám sa Dani O'Malley, môj domov sú ulice Dublinu, plné chaosu, a nie je žiadne miesto na svete, kde by som bola radšej.

Dani "Mega" O'Malley hrá podľa vlastných pravidiel - a vo svete ovládanom temnými vílami, jej hlavné pravidlo znie: Rob všetko, čo je nutné, aby si prežil. To sa Dani darí aj vďaka jej zvláštnemu talentu a všemocnému Meču svetla. Vlastne je jednou z mála ľudí, ktorí sa dokážu brániť proti vílam. No teraz sa jej najväčšie dary zmenili na prekážky.

Danina bývalá najlepšia kamarátka MacKayla Lane by ju najradšej videla mŕtvu, desiví víli princi vypísali odmenu na jej hlavu a inšpektor Jayne, hlava dublinskej polície, sa snaží získať jej meč a nič ho pri tom nemôže zastaviť. Najhoršie však je, že ľudia za záhadných okolností mrznú na smrť, pokrytí vrstvou ľadu.

Keď sa najvychytenejší dublinský nočný klub pokryje srieňou, Dani sa ocitá v milosti a nemilosti Ryodana, bezohľadného a nesmrteľného vlastníka klubu. Ryodan potrebuje Daninu rýchlosť a nadprirodzené schopnosti, aby zistil, čo mrazí víly a ľudí na smrť, takže urobí všetko preto, aby si zaistil Daninu poslušnosť.

Vyhýbajúc sa strelám, tesákom a pästiam, Dani musí vyjednávať a uzatvárať pochybné aliancie, aby zachránila milovaný Dublin - skôr než všetci a všetko zmrzne.

Čo na to hovoríte? Fenomenálne však?!

Tí, ktorí ste nečítali ešte sériu Fever, sa môžete tešiť, pretože jej prvá časť vyjde v češtine už 4.7. pod názvom Temná horečka v nakladateľstve Jota.

První díl z pětidílné řady od mimořádně úspěšné autorky. Otevírá se svět plný tajemství a záhad, napětí a vášně, těžko definovatelný prostor mezi realitou a snem, současností a dávnými legendami. 

Mac je obyčejná holka z malého jižanského města, která se stará především o nehty a dokonalé opálení. Její bezstarostný život ale trvá jen do chvíle, kdy najdou tělo její mrtvé sestry, která jí stačila v hlasové schránce zanechat podivný vzkaz...

Ve snaze přijít tajemství na kloub vyráží do Dublinu, kde nachází sestřin rozházený byt a množství stop. Postupně se zaplétá do přediva klamu a lží a zjišťuje, že je stejně jako její mrtvá sestra obdařena zrakem, jímž dokáže nahlédnout do světa, který zůstává ostatním lidem utajen. Zajímá ji jediné: najít knihu, která možná stála její sestru život a může přivodit zkázu celému lidstvu.

Zvláštne je, že český obal 1. časti bude vyzerať ako obal 3. časti série. (trochu by ma zaujímalo, čo dajú potom na obal 3. časti...žeby obal 1. časti?) Som zvedavá ako si poradia s prekladom, predsalen anglické výrazy Seelie a Unseelie nemajú slovanské ekvivalenty. Osudy tejto knihy budem určite podrobne sledovať a všetkým rozhodne odporúčam začať túto sériu čítať. (inak sa ma nezbavíte)

1 komentár:

  1. Fever som nečítala, ale asi by som mohla, nakoľko tie anotácie znejú dobre a ty si nadšená.xD Ale neviem, víly ma nelákajú... Nom, hádam raz!xD

    OdpovedaťOdstrániť