pondelok 11. júla 2011

Top týždňa (9) - Knižné sklamania

Meme tvorí Luu.

Ako tak pozerám, stávam sa mojou vytrvalosťou v prispievaní do tohto meme posledným mohykánom spomedzi blogerov. Okrem našej Luu :) 
Odkedy začali prázdniny, intenzita písania článkov na našich blogoch akosi upadá a upadá...Ja si dávam opäť po tomto príspevku na týždeň pauzu. Idem festivalovať do Čiech. Čo vám budem hovoriť, tento rok prežívam hudobné leto.
Ale poďme na dnešnú tému, ktorou sú najväčšie knižné sklamania.

1. Škola noci - Označená
Najväčšie knižné sklamanie v dejinách najväčších knižných sklamaní a ešte o kúsok väčšie. Nechala som sa zlákať krásnou obálkou:


Ale uznajte, kto by odolal? V tomto prípade som naozaj mala prekonať môj stračí komplex, ktorý ma núti zhŕňať farebné a lesklé veci...

2. Pokánie
Myslela som si, že tá kniha bude dobrá, keď podľa nej natočili film, v ktorom mala Kiera takéééto krááásne šaty:


(vidíte, celkom obyčajná straka som a ešte aj povrchná). Trošku som čakala, že sa štýl písania bude podobať na Austenovú. Hm...nepodobal sa.

3. Pravidlá muštárne
Ospevovaná klasika má tendenciu najviac sklamať. Slová pravdy. Pravidlá muštárne som nedokázala dočítať, keďže autorovi trvalo pol kapitoly, kým sa dostal k veci, lebo jednu scénu opisoval z pohľadov 10tich postáv.

4. Johnatan Strange a Pan Norell
Toto som ešte celkom nezavrhla, ale čakala som, že to bude o kus väčšia zábava.

5. Chatrč
Prosím vás, nečítajte to. Keď túžite po duchovnej literatúre, siahnite radšej po Biblii.

6. Divergent
Viem, že sa ma teraz chystáte UKAMEŇOVAŤ! No, počkajte! Kniha bola super...fakt...len...a bohužiaľ je tu to "len" - čakala som od nej omnoho viac.

7. Súmrak
Nečakal snáď každý, že Twiligt bude niečo viac? (nie len 300 strán zamilovaných rozhovorov so šialene zamilovaným upírom a vlkodlakom, ktorý má problémy so sebaovládaním)

8. Mŕtvi do súmraku
Ehm...priemer a nuda. Podľa seriálu to vyzeralo tak sľubne. A tiež - dokonalá obálka.


9. Sabriel
Túto knihu z vás pozná asi málokto - jasný dôkaz, prečo tu skončila.

10. Hobit
Môj prvý pokus v 11tich popasovať sa s Tolkienom. Doteraz som sklamaná, že nevyšiel...nevychádza...

9 komentárov:

 1. No ale ty šaty BYLY úchvatné! Úplně tě chápu. Mít ještě jednou prom, jdu jedině do lahvově zelené :D

  P.S. Chatrč BYLA divná.. proto jsem třikrát skončila kolem strany 20 :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Johnatana Strange a Pana Norella jsem nedočetla, prostě to nešlo, ničím mě to nechytilo...
  Ale s Pravidly moštárny musím nesouhlasit, ovšem to asi záleží na tom, kdo má co rád a zrovna u Irvinga mi ta rozvleklost nevadí, ale máš naprostou pravdu, než se dostane k věci, jednoho málem uspí nesmyslnými detaily, ale já si v tom asi nějak libuju :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Však pravidlá muštárne sa páčia veľa ľuďom...len mne akosi nie...ale dostala som sa asi až do polovice :)
  Johnatan Strange je jednoducho strange :)
  A Chatrč...ach jaj...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ak sa ti nepáčila Sabriel, daj ešte šancu Lirael, tá je oveľa lepšia :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Pokanie ma jednoznacne zaujalo... a to napriek tomu, ze som spociatku velmi bojoval s jazykom:


  Hobit je tiez vynikajuca kniha, i ked pre 11-rocneho asi prilis silna kava. Nastastie som sa k nemu dostal az na VS, takze tiez nesuhlas :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Takže sa nemám do chatrče púšťať? ... škoda

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ale nie, kľudne sa pusti! :) Poznám veľa ľudí, ktorým sa kniha páčila - dokonca patrí medzi jediné knihy, ktorú kedy v živote prečítali. U mňa bolo možno chybou to, že som čakala niečo ako Coelhovky...a to rozhodne Chatrč nie je...

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Chatrč je výborná !!!!! myslím, že má obdivovatele nebo zatracovatele :))) já v Boha nevěřím, ale po přečtení knihy jsem si přála, aby to přesně tak, jak je to v knize bylo doopravdy :))

  máme tu knihy, kde lidé mluví s duchami, upíry, proč by si prostě někdo nemohl napsat knihu, jak hrdina mluví s Bohem... nevím, proč je ta kniha tak nepochopena :) Znám i já lepší knihy, ale Chatrč určitě nikoho neurazí :))

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ja osobne som v šoku, že niečo také, ako Škola noci vychádza :D A ešte je to k tomu bestseller! :D BOH NÁS ŽEHNAJ! Ehm... tak toto by Zoey isto nikdy nepovedala O:-) :D Pokiaľ ide o Divergent - mám knihu rozčítanú a chápem tvoj názor :) Keď človek očakáva viac a je toho trochu menej, takto to zvykne dopadnúť :) Bohvie, aký názor budem mať nakoniec ja :D :)

  OdpovedaťOdstrániť